Dotace

Získat dotaci z národních dotačních programů nebo Evropských strukturálních fondů představuje pro mnoho institucí i jednotlivců často nereálný úkol. Vyplnit formulář s žádostí o dotaci je jedna věc, avšak vyplnit formulář s žádostí o dotaci tak, aby žádost uspěla, je věc druhá. Pravidla a podmínky pro žádání o dotace se navíc neustále obměňují a vyznat se v nich vyžaduje obrovské úsilí. Stejně tak vyplňování žádostí je často běh na velmi dlouhou trať, který stojí mnoho energie a času.

Představa, že strávíte dva měsíce prací na formuláři, sháněním podkladů a vytvářením těch „správných" formulací, je sama o sobě nelákavá, zvlášť v kombinaci s nejistým výsledkem. Pokud tedy usilujete o dotaci, pracujete na projektu, který by si dotaci zasloužil, už jste se neúspěšně pokusili dotaci získat nebo jen potřebujete konzultaci, obraťte se na nás. V oblasti získávání dotací poskytujeme odbornou podporu na nejvyšší úrovni.

Existuje několik fází, které je třeba při žádání o dotaci (vyplňování žádosti) absolvovat. Tou nejdůležitější je fáze přípravná – jedná se o získání všech nutných podkladů, pojmenování cílů a vyprecizování myšlenek projektu, které budou v žádosti uvedeny a vyplnění registrační žádosti. Je-li tato fáze udělaná dobře, tvoří pevný základ, na kterém se dá stavět, což je zásadní pro další fáze. Následuje fáze zpracování finančních analýz, rozborů projektových cílů (podnikatelských záměrů) a nakonec vyplnění a komplementace samotné žádosti o dotaci. Jako poslední přichází fáze zajištění výběrových řízení na zhotovitele projektu a vypracování žádosti o proplacení dotaze příslušnou institucí.

Jsme schopni poskytnout Vám pomoc ve všech výše zmíněných fázích. Každý projekt řešíme individuálně. Zároveň se samozřejmě snažíme vyjít vstříc všem Vašim požadavkům. Také si stále udržujeme přehled o budoucím vývoji dotační politiky ČR i EU a díky tomu jsme schopni asistovat Vám při projektech, které plánujete realizovat v období příštích let. Být připravený znamená větší šanci na úspěch v dotačním řízení.

Zaujala Vás výše uvedená služba a máte zájem o další informace?

Zanechte nám prosím zprávu prostřednictvím níže uvedeného kontaktního formuláře.