Podílové fondy

Chystáte-li se investovat, je důležité si nejprve položit otázku, za jakým účelem tak činíte, co od investice očekáváte, na jak dlouho si přejete mít své prostředky odložené a zda je plánujete odkládat pravidelně, případně jednorázově. Pokud si nejste svými investičními cíli jisti nebo se v možnostech investic neorientujete, či se jen chcete dozvědět další informace, jsme Vám plně k dispozici. V otázce investic nabízíme odborné poradenství, během kterého Vám pomůžeme určit pro Vaše investice směr a cíl.

V případě investic do podílových fondů se jedná o investici s vysokou likviditou (jak rychle a za jakých podmínek lze investici proměnit na reálné peníze) a různou mírou rizika. Klient si může dle svého vztahu k riziku zvolit mezi fondy peněžního trhu - tyto jsou nejkonzervativnější variantou. Dále je možné vybrat fondy dluhopisové, které investorovi přináší střední míru rizika. Akciové fondy jsou pak vzhledem ke svým velkým vývojovým výkyvům nejrizikovější, ale v dlouhodobém horizontu nejvýkonnější. Pro klienty, kteří nechtějí volit jednotlivé fondy, mají investiční společnosti připravená už hotová portfolia. Zde si klient vybere variantu nejlépe odpovídající jeho investičnímu profilu. Výhodou podílových fondů je, že jsou spravovány zpravidla velkými investičními společnostmi, což pro investora znamená bezpečnější investici pod záštitou renomované společnosti.

Naše rada pro začínající investory zní:

Nesnažte se o krátkodobou spekulaci a rychlý zisk. V těchto případech umí být finanční trh velice zrádný a může dojít jak k rychlému zisku, tak k rychlé a bolestivé ztrátě. Z dlouhodobého hlediska však investice představují mnohem menší riziko a slibují naopak postupně se navyšující zisk. Spolehlivou cestu pro vytváření rezerv a zhodnocování úspor tak představuje investování v pravidelném a dlouhodobém horizontu.

Zaujala Vás výše uvedená služba a máte zájem o další informace?

Zanechte nám prosím zprávu prostřednictvím níže uvedeného kontaktního formuláře.